Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Pozvánka - letní divadelní scéna v Braníku
Pozvánka - letní divadelní scéna v Braníku
Neděle, 26. červen 2016 08:54

Nová letní divadelní scéna s názvem LETNÍ DIVADELNÍ DVŮR vznikla v Braníku! Premiéra letošní branické letní divadelní sezóny se uskuteční v nově zrekonstruovaném Branické divadle ve čtvrtek 30. června 2016, další představení už budou pokračovat na nově zřízené letní scéně v Dominikánském dvoře.
Letní divadelní dvůr zahájí svou sezónu v historické divadelní budově Branického divadla premiérou konverzační komedie „Běž za svou ženou“, letní divadelní festival pak bude v dalších týdnech, od 2. července do 10. uzáří 2016 pokračovat na nádvoří branického Dominikánského dvora, historicky významném a památkově chráněném objektu, který bude přebudován na pivovar, restauraci a pivní lázeňský hotel. Do Dominikánského dvora si tak mohou Pražané přes celé léto a ještě na podzim zajít nejen na pivo, ale i za kulturou. Dramaturgie Letního divadelního dvora, který vnikl pod záštitou zástupce starosty Lukáše Zichy, se zaměří na francouzskou romantickou, popřípadě komediální tvorbu. Do hlediště Letního divadelního dvora se vejde 300 diváků.

Na divadelní scéně se objeví například Jiří Racek, Barbora Mottlová, Mojmír Maděrič a jako speciální host se v roli Filipa vévody Orleánského představí poprvé na české divadelní scéně syn Jana Wericha, Jiří Werich Petrášek. Letní divadelní dvůr si však předsevzal objevovat i zcela nové neotřelé herecké tváře, těmi se letos stanou slovenská herečka Andrea Bulišová a čerstvá absolventka herectví Sabina Valová.

„Jsem rád, že aspoň na jeden večer můžeme Branické divadlo znovu otevřít pro veřejnost a věřím, že to je začátek další divadelní sezóny s novým nájemcem Branického divadla, kterého právě hledáme,“ uvedl zástupce starosty Lukáš Zicha (STAN – Tučňák). „Po premiéře se bude konat křest naší nové letní scény, Letní divadelní dvůr v Dominikánském dvoře pokřtí syn Jana Wericha Jiří Werich Petrášek,“ zve diváky Lukáš Zicha.


Veškeré další informace naleznete na stránkách a Facebooku Letního divadelního dvora:

www.letnidivadelnidvur.cz
www.facebook.com/letnidivadelnidvur

Internetové a facebookové stránky Dominikánského dvora:

www.zemskypivovar.cz/dominikansky-dvur
www.facebook.com/Dominikansky.dvur


Zdroja foto: Letní divadelní dvůr, foto Branického divadla - zdroj Praha 4
(zem)Pozvánka - letní divadelní scéna v Braníku